Każdy producent powinnien brać odpowiesilaność za produkty wprowadzane przez niego na rynek i wpływ jego działaności na środowisko naturalne.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

MONOBI jest spełnieniem wizji autentycznego, pięknego dodatku, talizmanu, który dodaje blasku i pozwala wyrazić siebie.

Wizja ta potrzebowała czasu, aby można było tchnąć życie w MONOBI w sposób umożliwiający troskę o środowisko naturalne.

Żyjemy na planecie, której zasoby wykorzystujemy codziennie i zważanie
na to z czego wykonane są poszczególne produkty, dodatki i przedmioty codziennego użytku jest kluczowe dla naszego przetrwania.

ROK POSZUKIWAŃ…

Można by zastanowić się czy rzeczywiście powinniśmy poświęcić rok życia na znalezienie odpowiednich producentów, każdego elementu składowego MONOBI. Przecież cały talizman to raptem waga ok. 1 grama, więc skąd tyle zachodu?

Wierzę, że wymyślenie i wprowadzenie jakiegokolwiek produktu na rynek - nawet tak niewielkiego jak 1 gr to odpowiedzialność, którą trzeba na siebie wziąć za wpływ na nasze środowisko naturalne.

Przyłożyłam olbrzymią wagę do tego aby zakłady produkujące sylikon i srebro, używane w MONOBI, były nowoczesnymi placówkami o wysokiej wydajności energetycznej, związanej z wykorzystaniem zielonej energii oraz doskonalących swoje procesy produkcyjne w celu zminimalizowania wpływu na środowisko.

Te małe szczegóły tworzą nasz świat lepszym na co dzień, co kieruje naszą uwagę na temat ratowania naszej planety.
Bądźmy odpowiedzialni na co dzień, aby razem kreować lepsze jutro!

WYBÓR SUROWCÓW

Wybór surowców, z których MONOBI jest produkowane był niesłychanie trudnym i wnikliwym procesem. Szalenie istotnym było nie tylko wybranie materiałów, które będą przyjazne dla człowieka, ale również dla środowiska. Następnie zaś odpowiedzialne wybranie zakładów przetwórczych w całym łańcuchu produkcyjnym.

Stąd wybór silikonu TPE, który jest w 100% poddawany recyklingowi oraz czystego srebra, które produkowane jest przez dolnośląskie huty KGHM w procesie rafinacji elektrolitycznej miedzi, można by rzec jako produkt uboczny, co tym samym dla środowiska ma podwójną wartość!

Opakowania i bibuła używana do pakowania MONOBI również jest w 100% poddawana recyklingowi, a również papier pakowy i sznurek wykorzystywany jako opakowanie zewnętrzne.